Logo Polskiego Radia
Print

Ostatnie wiersze Wisławy Szymborskiej

PR dla Zagranicy
Michał Strzałkowski 20.04.2012 19:18
Zbiór zatytułowany „Wystarczy” to 13 wierszy napisanych przez noblistkę w ciągu ostatnich lat.
Wisława SzymborskaWisława Szymborskafot. PAP

Ostatni tomik wierszy Wisławy Szymborskiej już w księgarniach. Zbiór zatytułowany „Wystarczy” to 13 wierszy napisanych przez noblistkę w ciągu ostatnich lat. W krakowskiej księgarni wydawnictwa Znak, z którym poetka była związana, od rana sprzedano już ponad setkę egzemplarzy. Pierwsi czytelnicy są zachwyceni.
Szczególnie chwalą wydanie graficzne.Autorką okładki jest Barbara Rusinek. Posłowie do tomu napisał Ryszard Krynicki,przyjaciel i wydawca Wisławy Szymborskiej. Mamy nadzieje, że autorka byłaby zadowolona z naszej pracy, mówi Małgorzata Knap z wydawnictwa A5:
„Pani Wisława była poniekąd autorką swoich okładek. Żadna nie pojawiła się w druku dopóki autorka jej niezaakceptowana i zazwyczaj były one tworzone pod wpływem jej sugestii, więc mamy nadzieje, że tym razem byłaby również zadowolona”. Część z wierszy zawartych w tomiku nie była dotąd publikowana.
Tom "Wystarczy" zawiera też faksymilia utworów niedokończonych. Wisława Szymborska zamarła 1-ego lutego w swoim domu w Krakowie. Miała 89 lat. Została pochowana na Cmentarzu Rakowickim.

IAR/MS

Czytaj także
Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt