Logo Polskiego Radia
Print

Rosja już grozi Ukrainie, Mołdawii i Gruzji

PR dla Zagranicy
Przemysław Pawełek Pawełek 27.06.2014 12:16
Moskwa podejmie wszelkie niezbędne działania, by chronić swoją gospodarkę.

Rosja podejmie wszelkie niezbędne działania, by chronić swoją gospodarkę. Tak na podpisanie umów stowarzyszeniowych z Unią Europejską przez Tbilisi, Kiszyniów i Kijów reaguje Moskwa.
W Brukseli podpisano dziś umowy z Mołdawią i Gruzją oraz część handlową porozumienia z Ukrainą. Kijów polityczne rozdziały podpisał już w marcu.
Jak oświadczył rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, jeśli Rosja stwierdzi, że podpisane umowy mają negatywny wpływ na rosyjską gospodarkę, to "podejmie stosowne działania". W podobnym duchu wypowiedział się wiceminister spraw zagranicznych Grigorij Karasin. On z kolei użył sformułowania "poważne konsekwencje". Dodał jednak, że "podpisanie tego rodzaju dokumentów jest oczywiście suwerennym prawem każdego państwa".
Podczas uroczystości w Brukseli prezydent Ukrainy Petro Poroszenko mówił: "To być może to najważniejszy dzień dla mojego kraju od czasu uzyskania niepodległości. Przez ostatnie miesiące musieliśmy zapłacić bardzo wysoką cenę, żeby móc zrealizować europejskie marzenia".

IAR/PP

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt