Logo Polskiego Radia
Print

PiS jednak przed PO

PR dla Zagranicy
Przemysław Pawełek Pawełek 26.05.2014 13:37
Prawo i Sprawiedliwość nieznacznie pokonało Platformę Obywatelską w wyborach do Europarlamentu.
www.kurierprzasnyski.plPrawo i Sprawiedliwość nadal przed Platformą Obywatelską. Jak wynika z cząstkowych, nieoficjalnych danych przedstawionych przez Państwową Komisję Wyborczą, PiS uzyskało 32,35 procent głosów, zaś PO 31,29 procent. Dane pochodzą z 91 procent komisji wyborczych. Frekwencja wyniosła 23,27 procent.
Te wyniki różnią się od rezultatów sondażu exit-poll przeprowadzonego przez Ipsos. Według tego badania na PO zagłosowało 32,8 procent wyborców. Drugie było Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 31,8 procent.
Na trzecim miejscu, według cząstkowych wyników PKW, jest nadal SLD, który poparło 9,55 procent wyborców. Do europarlamentu wchodzą ponadto PSL z poparciem 7,21 procent oraz Kongres Nowej Prawicy (7,06 proc). W badaniu Ipsos PSL uzyskało 7, KNP 7,2, a SLD 9,6 procent.
Nieoficjalne, cząstkowe wyniki PKW oraz exit-poll Ipsos potwierdzają, że poza europarlamentem znajdą się Solidarna Polska, Polska Razem Jarosława Gowina, Europa Plus Twój Ruch oraz Ruch Narodowy. Według PKW, Solidarna Polska uzyskała 4,04 procent głosów, zaś sondaż Ipsos pokazywał, że poparcie dla tej formacji wynosi 3,1 procent.
Z danych PKW wynika, że Europa Plus Twój Ruch uzyskała 3,45, Polska Razem 3,08 a Ruch Narodowy 1,4 procent głosów.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt