Logo Polskiego Radia
Print

Polskie media na Wschodnie łączą siły

PR dla Zagranicy
Katarzyna Gizińska 20.05.2014 09:38
Federacja Polskich Mediów na Wschodzie powstanie już za kilka dni, podczas konferencji w polskim sejmie.

30 maja w Sejmie RP odbędzie się Konferencja pt. POLSKIE MEDIA NA WSCHODZIE, podczas której zostanie utworzona Federacja Polskich Mediów na Wschodzie. Jest to odpowiedź na ogromną potrzebę walki o niezależność polskiej prasy pisanej.

Mediom polskim na Wschodzie nie jest łatwo. Borykają się one z licznymi utrudnieniami, ich rola w świetle bieżących wydarzeń jest cały czas niedoceniona, a sytuacja związana z brakiem odpowiednich środków finansowych stale się pogarsza. By utrzymać polską tożsamość narodową oraz razem walczyć o polski głos za wschodnią granicą, media jednoczą się i tworzą federację. Na konferencji zostanie ustalony plan działania nowopowstającej organizacji na 2014 rok oraz przyjęty statut.

Do Warszawy przyjedzie około 30 dziennikarzy, głównie redaktorów naczelnych z krajów takich jak: Łotwa, Litwa, Białoruś czy Ukraina, którzy będą rozmawiać o trudnej sytuacji w jakiej się znaleźli. Konferencję rozpocznie Marszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz, a następnie głos zabiorą przedstawiciele organizacji i goście, m.in. wydawca „Kuriera Wileńskiego” Zygmunt Klonowski i wydawca „Kuriera Galicyjskiego” Mirosław Rowicki.

Głównymi organizatorami konferencji są: Fundacja Wolność i Demokracja oraz Senacka Komisja Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą i Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego.

Informacja prasowa/KG

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt