Logo Polskiego Radia
Print

Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach

PR dla Zagranicy
Przemysław Pawełek Pawełek 09.05.2014 12:31
Ostatniego dnia na spotkaniu dominują rozmowy o energetyce i przemyśle.

Rozmowy o energetyce i przemyśle dominują w piątek na ostatnim dniu Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.
Przewodniczący rady kongresu Jerzy Buzek w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową wyjaśniał, że piątkowe spotkania w stolicy Śląska będą okazją do podsumowań. Paneliści zastanowią się co zrobić, żeby wydobycie węgla w Polsce stało się bardziej opłacalne. Ważnymi tematami będą także wydobycie gazu z łupków, rozwój motoryzacji w Polsce oraz skutki pakietu klimatycznego dla polskiego przemysłu.
Były premier zaznacza, że uczestnicy kongresu będą rozmawiać nie tylko o gospodarce, ale między innymi o miastach przyszłości. Jerzy Buzek przypomniał, że w ostatnich latach w wielu miastach dokonano rewitalizacji centrów miast. Podobne inwestycje czekają nas także w najbliższych latach.
Innymi ważnymi tematami będą inwestycje w przemysł zbrojeniowy czy przyszłość sektora usług w Polsce. Wśród gości, którzy odwiedzili Europejski Kongres Gospodarczy byli między innymi premier Donald Tusk, ministrowie gospodarki i finansów: Janusz Piechociński i Mateusz Szczurek oraz unijni komisarze do spraw rozwoju regionalnego czy zatrudnienia.

IAR/PP

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt