Logo Polskiego Radia
Print

W Soczi policja zatrzymała Pussy Riot

PR dla Zagranicy
Przemysław Pawełek Pawełek 18.02.2014 14:15
Funkcjonariusze FSB zatrzymali wokalistki pod zarzutem dokonania kradzieży w jednym z hoteli.
Гурт Pussy RiotГурт Pussy RiotWikipedia

Policja w Soczi zatrzymała dwie wokalistki Pussy Riot. Maria Alochina i Nadieżda Tołokonnikowa napisały na swoich blogach, że - pojechały na Olimpiadę, aby nagrać nową piosenkę pod tytułem "Putin, nauczymy cię kochać ojczyznę".
W 2012 roku obie wokalistki zostały skazane na 2 lata łagru za zaśpiewanie w moskiewskiej cerkwi Chrystusa Zbawiciela pieśni "Bogarodzico przegoń Putina". W grudniu ubiegłego roku wokalistki objęła amnestia i wyszły na wolność. Zapowiedziały, że będą walczyć o prawa człowieka i wolności obywatelskie.
W ostatnich tygodniach odwiedzały kobiety przebywające w rosyjskich kolonia karnych, brały też udział w koncertach organizowanych przez obrońców praw człowieka, w krajach Unii Europejskiej i USA. Od kilku dni Tołokonnikowa i Alochina są w Soczi, gdzie jak same twierdzą, zamierzały nagrać nową piosenkę o Władimirze Putinie.
Z ich krótkich relacji zamieszczanych w Internecie wynika, że były już zatrzymywane przez policję 16 i 17 lutego. Dziś kobiety zostały zatrzymane przez funkcjonariuszy Federalnej Służby Bezpieczeństwa, pod zarzutem dokonania kradzieży w jednym z hoteli, w Soczi.

IAR/PP

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt