Logo Polskiego Radia
Print

Czy Kamil Stoch skoczy dziś po olimpijskie złoto

PR dla Zagranicy
Przemysław Pawełek Pawełek 09.02.2014 15:46
Nasz skoczek jako lider Pucharu Świata jest jednym z głównym faworytów konkursu,

Czy Kamil Stoch skoczy dziś po olimpijskie złoto? Wierzą w to polscy kibice. Wierzy też Wojciech Fortuna - jedyny jak dotąd polski zdobywca złotego krążka olimpijskiego w skokach narciarskich z Sapporo w 1972 roku.
Fortuna ma nadzieję, że Kamil Stoch będzie drugim Polakiem, który tego dokona. Adam Małysz na olimpijskim podium stanął cztery razy, ale w jego kolekcji brakuje najcenniejszego tytułu. „Czekam na to 42 lata i dłużej już nie mam czasu czekać” - żartuje Wojciech Fortuna dodając, że wierzy w ogromne doświadczenie Kamila Stocha.
Nasz skoczek jako lider Pucharu Świata jest jednym z głównym faworytów konkursu na normalnym obiekcie. Najgroźniejszymi jego rywalami będą Austriacy Gregor Schlierenzauer i Michael Hayboeck, Słoweniec Peter Prevc i Niemiec Severin Freund. Nie można też lekceważyć Simona Ammanna. Szwajcar, który powoli zbliża się do końca kariery, a w dorobku ma już cztery złote medale olimpijskie.
W polską drużynę wierzy ksiądz Edward Pleń. Krajowy duszpasterz sportowców podkreśla, że skoczkowie są bardzo dobrze przygotowani zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Z Polaków, oprócz Stocha, wystąpią Maciej Kot, Jan Ziobro i Dawid Kubacki. Na sprawienie niespodzianki stać Macieja Kota, który pokazał, że dobrze czuje się na skoczni w Soczi. W sobotnich kwalifikacjach zajął piątą pozycję, a w serii próbnej był drugi.
Początek dzisiejszej rywalizacji o godzinie 18.30.

IAR/PP

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt