Logo Polskiego Radia
Print

List PiS do Polonii

PR dla Zagranicy
Katarzyna Gizińska 17.01.2014 10:27
Prezes PiS Jarosław Kaczyński pisze do Polaków, którzy wyemigrowali do Wielkiej Brytanii.
Jarosław Kaczyński, prezes PiSJarosław Kaczyński, prezes PiSFoto: wybierzpis.org.pl

Zapewnia ich o wsparciu, apeluje o korzystanie z praw obywatelskich i zachęca do debaty o nowym programie Prawa i Sprawiedliwości.

W liście Kaczyński pisze, że ostatnie tygodnie przyniosły szereg wypowiedzi, które wielu mogło odebrać jako "brak właściwego docenienia ze strony różnych partii politycznych" wkładu wnoszonego przez Polaków w gospodarkę Wielkiej Brytanii. Prezes PiS zapewnia, że nie akceptuje tego typu poglądów i przypomina, że dał temu "bezpośredni i stanowczy wyraz" w rozmowie z premierem Wielkiej Brytanii. Deklaruje też, że jego partia będzie "zawsze odważnie i konsekwentnie bronić praw Polaków mieszkających za granicą niezależnie od kraju, w którym się osiedlili".

Jarosław Kaczyński apeluje do polskich emigrantów, żeby aktywnie korzystali w czasie pobytu na obczyźnie z przysługujących im praw obywatelskich. - Zachęcam Was do udziału w wyborach brytyjskich i polskich, bo jest to naturalny instrument walki o prawa Polaków nad Tamizą, prawa, które się nam słusznie należą - zaznacza prezes PiS.

Jarosław Kaczyński przekonuje, że do ponownego wprowadzenia Polski na drogę dynamicznego wzrostu i przywrócenia dynamiki narodowej, także w obszarze demografii, potrzeba powrotu Polaków z emigracji. Dodaje, że PiS w połowie lutego ogłosi program, w którym przedstawi taki model gospodarczy, którego istotą będzie "otwarcie polskich szans na zakładanie własnych firm, na uczciwą konkurencję bez nieformalnych blokad wejścia na rynek, na zatrudnienie w nowoczesnym przemyśle, na realizację ambitnych projektów przez młode pokolenia". Prezes Prawa i Sprawiedliwości podsumowuje, że wszystkie te oferty są kierowane także do Polaków z zagranicy. Zachęca ich też do śledzenia programu PiS i wspólnej debaty.

iar/kg

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt