Logo Polskiego Radia
Print

Kandydaci na ministrów na konwencji Platformy Obywatelskiej

PR dla Zagranicy
Przemysław Pawełek Pawełek 23.11.2013 19:11
W Warszawie ponad 1000 delegatów pracuje nad zmianami w statucie
foto: premier.gpv.pl

Premier Donald Tusk podziękował odchodzącym z rządu ministrom, natomiast kandydaci na nowych zaprezentowali się na konwencji Platformy Obywatelskiej.
W Warszawie ponad 1000 delegatów pracuje nad zmianami w statucie, dziś także zostaną wybrani członkowie Rady Krajowej partii, sądu koleżeńskiego i komisji rewizyjnej.
Na konwencji premier mówił o planie działania rządu na najbliższe lata, a kandydaci na nowych ministrów o priorytetach swoich resortów.
Elżbieta Bieńkowska szefowa połączonych resortów rozwoju regionalnego i transportu powiedziała, że są już gotowe plany działania. Chodzi o to, żeby w 2020 roku Polacy żyli w kraju nowoczesnym i sprawnym wyjaśniła nowa wicepremier.
Nowe otwarcie zapowiedziała Lena Kolarska-Bobińska przyszły minister nauki i szkolnictwa wyższego. Zapowiedziała, że będzie zabiegała o Polskę nowoczesną.
Polska szkoła musi być przygotowana na przyjęcie sześciolatków mówiła z kolei nowy minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska.
Szkoła powinna być komfortowa i bezpieczna dla uczniów w każdym wieku, a rodzice powinni mieć poczucie wspólnoty ze szkołą dodała Kluzik-Rostkowska.
Stabilność finansowa państwa i stabilność gospodarcza wymaga oszczędności tłumaczył Mateusz Szczurek kandydat na nowego ministra finansów. Bez oszczędności nie da się zbudować kapitału, ani spadku bezrobocia i wzrostu zamożności ocenił Szczurek.
Nowy minister środowiska Maciej Grabowski tłumaczył, że chce prowadzić kreatywną kontynuację dla rozwoju.
Nasze zasoby powinny być silniejszym bodźcem rozwoju i pożądane jest przyspieszenie wydobycia gazu z łupków mówił kandydat na ministra środowiska.
Obowiązkiem ministerstwa sportu jest zagwarantowanie Polakom uczestnictwa w atrakcyjnych formach aktywności fizycznej mówił Andrzej Biernat nowy minister sportu.
Ministerstwo sportu to nie tylko sport wyczynowy, to przede wszystkim sport powszechny dodał Biernat.
Nowy szef resortu administracji i cyfryzacji Rafał Trzaskowski zapowiedział, że jego najważniejszym zadaniem będzie tłumaczenie założeń strategicznych na język przystępny dla zwykłego obywatela. Trzaskowski wyjaśnił, że jego priorytetem będzie przyjazna administracja, która jak najwięcej usług świadczy przez internet, łatwiejszy dostęp do informacji publicznej, dostępne i tańsze usługi komunikacyjne wreszcie przekazanie decyzji Polakom jaki kościół chcą wspierać.
Z rządem pożegnali się: Marcin Korolec, Joana Mucha, Barbara Kudrycka, Krystyna Szumilas, Michał Boni i Jacek Rostowski.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt