Logo Polskiego Radia
Print

Areszt za napaść na polską ambasadę

PR dla Zagranicy
Przemysław Pawełek Pawełek 14.11.2013 14:35
Trzech młodych Rosjan trafi na 15 dni do aresztu za obrzucenie petardami polskiej ambasady w Moskwie
źr. Wikipedia/CC

Trzech młodych Rosjan trafi na 15 dni do aresztu za obrzucenie petardami polskiej ambasady w Moskwie. Siergiej Zapławnow, Konstantin Makarow i Simon Wardinjan wzięli wczoraj udział w pikiecie zorganizowanej przed wejściem do polskiej placówki dyplomatycznej. Jak twierdzili - chcieli przypomnieć Polakom, że „do Rosji należy odnosić się z szacunkiem”.
Pikietę zorganizowało radykalne ugrupowanie Inna Rosja. Grupka działaczy rozwinęła przed polską ambasadą transparent „Rosja od Warszawy do Port Artur”, a trzej młodzi ludzi rzucili w kierunku budynku świece dymne i race. Pikietę rozpędziła policja a trzech mężczyzn, którzy rzucali petardy zatrzymano. Dziś moskiewski sąd wymierzył im karę administracyjną, czyli 15 dni aresztu.
Akcja Innej Rosji była odwetem za wydarzenia z 11 listopada, do których doszło w Warszawie. Wtedy polscy chuligani obrzucili racami rosyjską ambasadę. Przeprosił za to Rosjan osobiście prezydent Bronisław Komorowski. Tymczasem w sprawie zachowania rosyjskich chuliganów nie wypowiedział się żaden z przedstawicieli władz Rosji. Natomiast lider Innej Rosji Eduard Limonow napisał w Internecie, że jego ugrupowanie jako jedyne potrafiło dać adekwatną odpowiedź na wydarzenia w Warszawie.

IAR/PP

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt