Logo Polskiego Radia
Print

Sytuacja w Polsce się poprawia

PR dla Zagranicy
Przemysław Pawełek Pawełek 24.08.2013 11:05
Dane GUS dają polskiej gospodarce dobre prognozy na przyszłość.
wwww.polskieradio.pl

Nastroje w poszczególnych gałęziach polskiej gospodarski oraz wśród konsumentów, powoli ale systematycznie się poprawiają - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego.
Główny ekonomista BPS TFI Krzysztof Wołowicz wskazuje, że lepsze nastroje widać w każdym sektorze gospodarski. Ważna jego zdaniem jest poprawa koniunktury konsumenckiej. Rozmówca IAR przypomina, że bieżący wskaźnik ufności konsumenckiej osiągnął najlepszy poziom od listopada 2011 roku. Cieszyć może także lepszy niż przed rokiem, wskaźnik wyprzedzający.
Ekspert wskazuje też na nieco wolniej rosnącą koniunkturę w handlu detalicznym. Zdaniem Krzysztofa Wołowicza wynika to z faktu, że poprawa koniunktury zwykle następuje szybciej w handlu hurtowym i produkcji. Handel detaliczny odczuwa poprawę przeważnie na samym końcu.
Dzisiejsze informacje płynące z Polskiej Gospodarki są kolejnymi, które mogą świadczyć o jej ożywieniu. 26 sierpnia poznamy dane o sprzedaży detalicznej w lipcu oraz informacje o lipcowej stopie bezrobocia..

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt