Logo Polskiego Radia
Print

Prezydent Bronisław Komorowski odwiedza Francję

PR dla Zagranicy
Przemysław Pawełek Pawełek 07.05.2013 14:33
Wizyta prezydenta Polski nad Sekwaną potrwa dwa dni.
Photo: Prezydent.plPhoto: Prezydent.plhttp://www.prezydent.pl

Relacje polsko-francuskie bogate w działania, nie tylko w deklaracje. Dwudniową wizytę we Francji rozpoczął prezydent Bronisław Komorowski z małżonką.
Podczas wspólnej konferencji prezydentów obu krajów Komorowski uznał pierwszy rok rządów Hollande'a jako udany. Jak podkreślił, ten czas był bogaty w dokonania, a obie strony przywiązywały dużą wagę do wzmocnienia wzajemnych relacji.
Bronisław Komorowski apelował też o "wypełnienie konkretną treścią" strategiczną partnerstwa między Polską a Francją. Trudno wskazać jakąś dziedzinę, w której naszym krajom dobrze by się nie współpracowało, tu mamy "kłopoty bogactwa" - mówił prezydent Komorowski.
Polski prezydent wyraził też nadzieję na wzmocnienie Trójkąta Weimarskiego. Na jego forum miałaby się odbyć dyskusja o Wspólnej Polityki Bezpieczeństwa i Obrony. Polska chce być uczestnikiem i partnerem tych działań - mówił prezydent.
Jutro Bronisław Komorowski weźmie udział w uroczystościach z okazji zakończenia wojny. Do Paryża przyjedzie kilkudziesięciu polskich żołnierzy i ponad 200 kombatantów.

IAR/PP

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt