Logo Polskiego Radia
Print

PiS złożyło wieńce pod Pałacem Prezydenckim

PR dla Zagranicy
Michał Strzałkowski 10.04.2013 10:29
Prawo i Sprawiedliwość organizuje własne obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej.
fot. PAP/Radek Pietruszka

Prawo i Sprawiedliwość oddało hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej pod Pałacem Prezydenckim. Odbyła się krótka modlitwa, złożenie wieńców i zapalenie zniczy z udziałem liderów PiS, w tym szefa partii Jarosława Kaczyńskiego.
Modlitwę za dusze zmarłych odprawił ojciec Zdzisław Tokarczuk. Apelował o upamiętnienie ofiar katastrofy pomnikiem pod Pałacem Prezydenckim. "Jesteśmy tutaj, aby to miejsce wydeptać na pomnik, który powinien tutaj stanąć." To właśnie tam 10 kwietnia 2010 roku spontanicznie oddawano hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej
Delegacja PiS udała się potem na cmentarze, by oddać hołd poszczególnym ofiarom katastrofy. Oprócz Jarosława Kaczyńskiego na Krakowskie Przedmieście przybył między innymi szef klubu PiS Mariusz Błaszczak, były zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Jacek Sasin.
Równolegle od rana odbywają się obchody rządowe. Członkowie gabinetu Donalda Tuska oddają hołd ofiarom na miejscu katastrofy - w Smoleńsku, a także przed tablicą smoleńską na warszawskich Powązkach. O 13:00 kolejne uroczystości odbędą się w stołecznej Świątyni Opatrzności Bożej.

IAR/MS

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt