Logo Polskiego Radia
Print

"Jeden z najszczęśliwszych dni w życiu"

PR dla Zagranicy
Michał Strzałkowski 08.02.2013 20:08
Tak mówił po szczycie w Brukseli premier Donald Tusk.
Premier Donald Tusk podczas konferencji prasowej po zakończeniu szczytu Unii Europejskiej poświęconego unijnemu budżetowi na lata 2014-2020Premier Donald Tusk podczas konferencji prasowej po zakończeniu szczytu Unii Europejskiej poświęconego unijnemu budżetowi na lata 2014-2020fot. PAP/Leszek Szymański

"Jest to dla mnie jeden z najszczęśliwszych dni w moim życiu, bo nie sądzę, żebym w przyszłości mógł jeszcze coś takiego dla Polski zrobić" - tak wyniki szczytu Unii Europejskiej na gorąco komentuje premier Donald Tusk.
W Brukseli trwa konferencja prasowa polskiej delegacji podsumowująca szczyt. Za plecami premiera stoi tablica świetlna z napisem: "106 miliardów euro dla Polski w nowym budżecie Unii". Na politykę rolną przypadnie z tego 28 i pół miliarda euro. To o miliard 600 milionów więcej, niż w poprzednim budżecie.
Premier przyznał, że wszyscy członkowie polskiej delegacji są zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi. "Wszyscy powiedzieliśmy sobie, że jesteśmy szczęściarzami, że to nam przypadło w udziale to wielkie przedsięwzięcie" - powiedział premier. Dodał, że budżet musi zostać jeszcze zatwierdzony przez Parlament Europejski, ale zadowolenie większości członków Unii daje realne szanse na to, że tak się stanie.
Premier podkreślił, że trzeba pamiętać o polskich negocjatorach, którzy trzy lata temu rozpoczęli walkę o to, aby w trudnej sytuacji Europy uzyskać budżet maksymalnie korzystny dla Polski.

IAR/MS

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt