Logo Polskiego Radia
Print

PAH pomoże dzieciom ze Strefy Gazy

PR dla Zagranicy
Michał Strzałkowski 26.11.2012 16:31
Będzie to pierwsza pomoc z udziałem Polski dla poszkodowanych w niedawnym konflikcie Izraela z Hamasem.
Budynek szkoły w Strefie Gazy zniszczony w wyniku izraelskiego ostrzałuBudynek szkoły w Strefie Gazy zniszczony w wyniku izraelskiego ostrzałufot. PAP/EPA/Oliver Weiken

Polska Akcja Humanitarna pomaga palestyńskim dzieciom ze Strefy Gazy. Zamierza im przekazać instrumenty muzyczne, które podarował jeden z arabskich biznesmenów z Nazaretu. Będzie to pierwsza pomoc z udziałem Polski dla poszkodowanych w niedawnym konflikcie Izraela z Hamasem w Gazie.
Palestyńskie dzieci w Strefie Gazy dostaną w sumie kilkanaście instrumentów. "Mamy dwie gitary, trzy wiolonczele, klarnet, dzwoneczki i zestawy muzyczne" - wyjaśnia w rozmowie z Polskim Radiem szefowa misji PAH w Jerozolimie Marta Kaszubska. Dary w najbliższym czasie mają trafić do szkół z którymi współpracuje polska organizacja w Gazie.
Wszystko zaczęło się kilka dni temu, w czasie trwającego w Gazie konfliktu. Z Polską Akcją Humanitarną skontaktował się właściciel sklepu muzycznego w Nazarecie. Arabski biznesmen zadeklarował, że chce pomóc mieszkańcom Gazy i przekazał warte 3 tysiące euro instrumenty.
Marta Kaszubska ma nadzieję, że muzyka pomoże dzieciom w Gazie otrząsnąć się z koszmarnych przeżyć sprzed kilku dni.
Szacuje się, że bombardowania w Strefie Gazy zniszczyły ponad 20 szkół i kilka przedszkoli. Przez tydzień dzieci w Gazie nie chodziły do szkół.
W czasie ośmiodniowej wojny w Strefie Gazy zginęło ponad 160 Palestyńczyków oraz sześciu Izraelczyków.

IAR/MS

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt