Logo Polskiego Radia
Print

Turyści wolą Chopina

PR dla Zagranicy
Katarzyna Gizińska 23.08.2012 13:38
Rok Chopinowski przyciągnął więcej turystów niż mistrzostwa europy w piłce nożnej. To wyniki badań Warszawskiej Informacji Turystycznej.

Ludzie odwiedzający oba wydarzenia bardzo się różnili.

Barbara Tekieli, kierownik Stołecznego Biura Turystyki tłumaczy, że ludzie, którzy przyjechali do Warszawy z okazji Roku Chopinowskiego odwiedzali także miejsca, które nie były związane z wielkim kompozytorem. Na ich obecności skorzystały wszystkie muzea oraz imprezy kulturalne.

Szefowa Stołecznego Biura Turystyki tłumaczy, że Euro 2012, choć było wielką imprezą, trwało niecały miesiąc. Turyści, którzy przyjechali w tym czasie do Polski byli zainteresowani sportem i skupili się na atrakcjach, które oferowały strefy kibica oraz sam Stadion Narodowy.

Rok Chopinowski, zdaniem Barbary Tekieli, był bardzo dobrą okazją do promocji Warszawy. W ramach Roku Chopinowskiego odbyło się ponad 2,5 tysiąca wydarzeń w całej Polsce. Szefowa Stołecznego Biura Turystyki wskazuje, że ponad 90 procent polskich imprez odbywała się w Warszawie.

Tylko od maja do listopada 2010 roku muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie odwiedziło 103,5 tysiąca odwiedzających. Najwięcej turystów, którzy przyjechali do Warszawy z okazji Roku Chopinowskiego pochodziło z Japonii, Chin i Stanów Zjednoczonych.

IAR/KG

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt