Logo Polskiego Radia
Print

Prezydent Syrii ustąpi?

PR dla Zagranicy
Michał Strzałkowski 21.08.2012 19:25
Syria jest gotowa przedyskutować kwestię ustąpienia Baszara al-Assada - powiedział wicepremier tego kraju.
fot. Wikipedia/CC/Bertil Videt

Syria jest gotowa przedyskutować kwestię ustąpienia prezydenta Baszara al Assada - powiedział w Moskiwe wicepremier tego kraju Kadri Jamil. Zastrzegł jednak, że stawianie rezygnacji jako warunku podtrzymywania negocjacji oznacza, że "nigdy nie będziemy w stanie nawiązać dialogu".
Syryjski wicepremier spotkał się w Moskwie z rosyjskim ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem. Obaj politycy zaznaczyli, że - ich zdaniem - najlepszą drogą do rozwiązania konfliktu są negocjacje, a nie interwencja zbrojna.
Jamil dodał, że wkroczenie zachodnich wojsk do Syrii jest "niemożliwe", ponieważ prowadziłaby do eskalacji konfliktu poza granice kraju. Te słowa były odpowiedzią na wczorajszą deklarację Baracka Obamy, który stwierdził, że do interwencji zbrojnej dojdzie, gdy Baszar al-Assad użyje broni chemicznej przeciwko rebeliantom.
Tymczasem starcia między zwolennikami i przeciwnikami syryjskiego reżimu przeniosły się do północnego Libanu. W dzisiejszych zamieszkach zginęły tam 3 osoby, a 33 zostały ranne.

IAR/MS

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt