Logo Polskiego Radia
Print

Zaczyna się OFF Festival

PR dla Zagranicy
Przemysław Pawełek Pawełek 02.08.2012 14:27
Największy polski festiwal alternatywny potrwa cztery dni.

Iggy Pop, Swans oraz członkowie zespołu Sonic Youth zagrają na rozpoczynającym się Off Festivalu w Katowicach. Podczas czterodniowej imprezy wystąpi blisko stu wykonawców.

Dzisiaj od 19 Centrum Kultury Katowice gości dwóch ważnych przedstawicieli muzyki elektronicznej - Alvę Noto oraz Matthew Herberta. Pierwszy jest znany z przetrwarzania dźwięków wydawanych przez urządzenia elektryczne takie jak faks czy modem. Herbert natomiast używał w swojej muzyce m.in. odgłosów ludzkiego ciała, jednak w Katowicach zaprezentuje projekt "One Pig" w ramach którego rejestrował dźwięki wydawane przez hodowlaną świnię od jej narodzin aż do śmierci.

Po koncertach tych dwóch artystów odbędą się występy kolektywu Sleep Party People, wykorzystującego charakterystyczne maski królików oraz minimalistycznego kompozytora Nilsa Frahma. Dla spragnionych mniej melancholijnej muzyki festiwal przewidział alternatywę w postaci tanecznych występów trzech zespołów w klubie Oko Miasta - chwalonych przez Madonnę - The KDMS oraz klubowo-punkowych Chew Lips i polskich Bubble Chamber.

IAR/PP

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt