Logo Polskiego Radia
Print

Prezydent wręczył odznaczenia

PR dla Zagranicy
Michał Strzałkowski 30.07.2012 16:59
Ordery państwowe odebrali powstańcy warszawscy i osoby kultywujące pamięć o zrywie z sierpnia 1944 roku.
Prezydent Bronisław Komorowski przy Dzwonie Wolności o ogrodzie Muzuem Powstania WarszawskiegoPrezydent Bronisław Komorowski przy Dzwonie Wolności o ogrodzie Muzuem Powstania Warszawskiegofot. PAP/Adam Pietruszka

Prezydent Bronisław Komorowski wręczył odznaczenia państwowe powstańcom warszawskim i osobom kultywującym pamięć o zrywie z 1944 roku. Z wieloma z nich spotkał się w Muzeum Powstania Warszawskiego.
Prezydent zwrócił uwagę, że uhonorowano nie tylko powstańców, ale i osoby krzewiące pamięć o Powstaniu, a także takie, które mają odwagę powiedzieć, że miał on sens. Jak mówił Bronisław Komorowski, ojczyźnie trzeba służyć pracą, wykształceniem, wysiłkiem i umiejętnościami, ale czasem także także własną krwią i poświęceniem.
Wcześniej prezydent złożył kwiaty pod pomnikiem poświęconym ludności cywilnej Warszawy. W spotkaniu wzięli udział także: prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski, przedstawiciele władz samorządowych i wojsko.

IAR/MS

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt