Logo Polskiego Radia
Print

UEFA o Euro 2012: "To sukces!"

PR dla Zagranicy
Michał Strzałkowski 17.07.2012 17:10
W sumie przychody z turnieju wyniosły 1 mld 383 miliony euro.
Strefa kibica w WarszawieStrefa kibica w Warszawiefot. PAP/Andrzej Hrechorowicz

Zdecydowany sukces, wykraczający daleko poza oczekiwania - tak UEFA podsumowała Euro 2012. W sumie przychody z turnieju wyniosły miliard 383 miliony euro. Mecze na stadionach Polski i Ukrainy oglądało milion czterysta czterdzieści tysięcy kibiców. W strefach kibica łącznie bawiło się ponad 7 milionów ludzi, z czego milion czterysta tysięcy w Warszawie.
Szef turnieju Euro 2012 Martin Kallen powiedział podsumowując turniej, że UEFA jest niezmiernie usatysfakcjonowana. Podkreślił również, że impreza była wspaniałym doświadczeniem, które przerosło oczekiwania.
Szef Euro 2012 w Polsce Adam Olkowicz dodał, że turniej był sukcesem Polaków i Polski. Przypomniał, że turniej był szansą na sukces dla wielu podmiotów: nie tylko dla piłkarzy i organizatorów. Olkowicz powiedział, że oczekiwania zostały spełnione, a samo Euro zostało sprawnie przeprowadzone.
Rekord frekwencji na stadionie w Polsce padł podczas meczu otwarcia. Na trybunach Stadionu Narodowego zasiadło 59 tysięcy siedemdziesiąt osób. Rekord na Ukrainie padł podczas meczu Ukraina - Anglia, na trybunach siedziało 64 tysiące 640 kibiców.
UEFA zapowiedziała jednocześnie, że nie będzie ścigać ludzi, którzy na pamiątkę zabrali sobie banery, czy znaki wywieszone w miastach podczas Euro 2012. Z reguły takie materiały po turnieju są przeznaczane do utylizacji. Zdarzało się jednak, że osoby chcące mieć pamiątki zabierały do domów na przykład banery z logotypem Euro 2012. Podkreślił, że nie ma potrzeby robienia szumu wokół tej sprawy.
Dyrektor turnieju Euro 2012 Martin Kallen dodał, że materiały promocyjne, czy gadżety mogą zostać przekazane na przykład miastom organizatorom, które następnie przeznaczą je na cele dobroczynne.

IAR/MS

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt