Logo Polskiego Radia
Print

Polskie władze dumne z Euro 2012

PR dla Zagranicy
Michał Strzałkowski 02.07.2012 15:20
Prezydent Bronisław Komorowski wyraził przekonanie, że Euro 2012 zakończyło się pełnym sukcesem.
Jeden z kamiennych lwów przed Pałacem Prezydenckim w WarszawieJeden z kamiennych lwów przed Pałacem Prezydenckim w Warszawiefot. PAP/Tomasz Gzell

Polskie władze wyraziły dumę z przygotowania i przebiegu Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie. Zdaniem prezydenta i premiera mistrzostwa pokazały nasz potencjał i stanowiły doskonałą promocję naszego kraju.
Bronisław Komorowski wyraził przekonanie, że Euro 2012 zakończyło się pełnym sukcesem. W ocenie prezydenta turniej pokazał nas w dobrym świetle, a nasz kraj jako źródło dumy, która dąży do nowoczesności i trwałego rozwoju. Podkreślił jednocześnie, że czujemy ogromną radość z tych osiągnięć. W związku z tym należy podziękować osobom, które przyczyniły się do powstania i utrzymywania się klimatu sportowego święta - powiedział Komorowski. Prezydent podziękował także wszystkim obywatelom za to, że byli współgospodarzami oraz rządowi za odważne decyzje, które pomogły sprawnie przeprowadzić turniej. Bronisław Komorowski wyraził wdzięczność dla samorządów i służb porządkowych, na których barkach była duża odpowiedzialność za mistrzostwa. Na koniec prezydent podziękował drużynie narodowej za jej postawę oraz emocje, które wywołała ich gra.
Premier Donald Tusk szczególnie podziękował wolontariuszom, których praca stała się fundamentem sukcesu organizacyjnego. Podkreślił, że ich działania były zgodne z hasłem "Wszyscy jesteśmy gospodarzami". Świadczyć o tym mają pozytywne oceny, jakie spływają z całego świata - powiedział Tusk. Zaznaczył także, że liczy na dalszy rozwój polskiej reprezentacji, która w najbliższym czasie wywalczy awans na mistrzostwa świata, które odbędą się w 2014 roku w Brazylii. Wyraził także nadzieję, że wybudowana infrastruktura będzie korzystnie stymulować rozwój polskiego sportu.

IAR/MS

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt