Logo Polskiego Radia
Print

Hiszpańscy kibice górą nad włoskimi

PR dla Zagranicy
Katarzyna Gizińska 01.07.2012 17:12
Ceremonia zakończenia Euro 2012 potrwa 12 minut. Po niej rozpocznie się ostatni mecz Mistrzostw Europy.
Kibice reprezentacji HiszpaniiKibice reprezentacji Hiszpaniifoto: PAP/EPA/BEATRIZ VELARDIEZ

Na stadionie Olimpijskim będą go obserwowali prezydenci Polski i Ukrainy Bronisław Komorowski i Wiktor Janukowycz, a także przywódcy Hiszpanii i Włoch oraz Białorusi, Gruzji i Armenii.

Gwiazdą wieczoru będzie niemiecka piosenkarka Oceana, która wykona hymn Euro 2012 "Endless Summer". Później odbędzie się krótkie widowisko, w którym weźmie udział 600 wolontariuszy.

Na stadionie zasiądzie niemal 70 tysięcy kibiców, z czego 11 tysięcy to Hiszpanie i 2 razy mniej Włochów. Ponad sto tysięcy osób będzie obserwowało uroczystość zakończenia Euro 2012 i ostatni mecz w strefie kibica.

Anatolij Hołubczenko ze stołecznego ratusza poinformował, że w związku z tak ogromnym napływem kibiców zaostrzono środki bezpieczeństwa w centrum Kijowa. Będzie tam pracować 7200 milicjantów, zazwyczaj było ich około 5,5 tysięca, z tego część pozostawała w rezerwie. Oprócz tego w strefie kibica będzie 500 stewardów - ochroniarzy, o sto więcej niż zazwyczaj.

Kijowska strefa kibica będzie działała do 4 rano. Do tej godziny przedłużono także funkcjonowanie transportu publicznego.

IAR/kg

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt