Logo Polskiego Radia
Print

Echa żartów o Ukrainkach

PR dla Zagranicy
Michał Strzałkowski 25.06.2012 21:56
Kuba Wojewódzki i Michał Figurski stracili swój program w jednej z komercyjnych rozgłośni radiowych.
Kuba Wojewódzki i Michał FigurskiKuba Wojewódzki i Michał Figurskifot. Sławek&Bartekjagniatkowski/Wikimedia Commns/CC

Kuba Wojewódzki i Michał Figurski stracili swój program w Radiu Eska Rock. Rozłośnia wyraziła ubolewanie z powodu zachowania swoich pracowników na antenie. 12 czerwca prezenterzy w niewybredny sposób żartowali z Ukrainek. Rada Etyki Mediów uznała te żarty za przejaw "ksenofobii, rażące chamstwo i typową mowę nienawiści".

W programie "Poranny WF" Kuba Wojewódzki i Michał Figurski rozmawiali o jednym z meczów reprezentacji Ukrainy rozegranym podczas Euro 2012. Wojewódzki mówił m.in., że po meczu "zachował się jak prawdziwy Polak" i "wyrzucił swoją Ukrainkę". Figurski dodał: "Ja po złości jej dzisiaj nie zapłacę" oraz: "Powiem ci, że gdyby moja była chociaż odrobinę ładniejsza, to jeszcze bym ją zgwałcił". Wojewódzki odpowiadał: "Ja to nie wiem, jak moja wygląda, bo ona ciągle na kolanach."

Konsekwencje wobec Figurskiego wyciągnęła także UEFA. Prezenter nie będzie konferansjerem na Stadionie Narodowym podczas półfinałowego meczu EURO 2012. Michał Figurski prowadził doping podczas meczu otwarcia Polska - Grecja na Stadionie Narodowym. Prezentera zastąpi Paweł Gołębski. To dziennikarz Radia dla Ciebie, który zagrzewał kibiców do walki podczas meczów tego turnieju rozgrywanych we Wrocławiu.
To nie pierwsze kontrowersje związane z prezenterami. Wcześniej żartowali z koloru skóry rzecznika Inspektoratu Transportu Drogowego, Alvina Gajadhura.

IAR/MS

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt