Logo Polskiego Radia
Print

Niemcy boją się afrykańskiego pomoru świń

PR dla Zagranicy
Katarzyna Semaan 10.03.2018 14:54
  • Niemcy boją się afrykańskiego pomoru świń, polski rząd ostrzega przed paniką [posłuchaj]
Prasa niemiecka straszy, że afrykański pomór świń szybko trafi z Polski do Niemiec. Polski rząd uspokaja
źródło: pixabay.com

Prasa niemiecka nadal straszy, że afrykański pomór świń szybko trafi z Polski do Niemiec mimo zapewnień polskiej strony, że kontroluje rozprzestrzenianie się wirusa.

Wczoraj w polskiej ambasadzie w Berlinie ministerstwo rolnictwa i rozwoju wsi zorganizowało audiowizualną prezentację, pokazującą skuteczną walkę polskiego rządu z ASF. Podsekretarz Stanu w ministerstwie rolnictwa i rozwoju wsi Rafał Romanowski zapewnił, że jedzenie polskich wyrobów wieprzowych i wieprzowiny jest bezpieczne.

"Musieliśmy pokazać wiarygodny obraz, w jaki sposób przebiega u nas ta produkcja, że jest w stu procentach bezpieczna, że dajemy stuprocentową gwarancję naszym partnerom handlowym, że nie ma jakiegokolwiek ryzyka przeniesienia tego wirusa" - powiedział Rafał Romanowski Polskiemu Radiu. Zapewnił, że polskie produkty są wolne od wirusa ASF. "Nasze służby weterynaryjne, nasz rząd dają gwarancję stuprocentowego bezpieczeństwa weterynaryjnego" - zapewnił wiceminister.

Część niemieckiej prasy nie wierzy w te deklaracje i nadal straszy przed wirusem, który ich zdaniem nadejdzie z Polski. Od kilku dni media informują, że sprzedawana w niemieckich sklepach kiełbasa z polskiego mięsa zwiększa ryzyko wystąpienia ASF.

IAR/ks

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt