Logo Polskiego Radia
Print

Promocja polskich innowacyjnych produktów

PR dla Zagranicy
Ewa Plisiecka 07.03.2018 12:09
  • Promocja innowacyjnych produktów polskich [posłuchaj].mp3
Nowoczesne technologie i innowacyjność nagrodzone w XX edycji konkursu Polski Produkt Przyszłości
Izabela Banaś, Polska Agencja Rozwoju i PrzedsiębiorczościIzabela Banaś, Polska Agencja Rozwoju i PrzedsiębiorczościFoto: Ewa Plisiecka

Podczas jubileuszowej XX gali konkursu Polski Produkt Przyszłości nagrodzono najlepsze polskie produkty, powstałe dzięki nowoczesnym technologiom. Doroczny plebiscyt organizuje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Narodowe Centrum Rozwoju. Nagrodę główną w tym roku otrzymało Narodowe Centrum Badań Jądrowych. Ich osiągnięcie to projekt akceleratora, mogący leczyć nowotwory za pomocą wiązki elektronów już podczas operacji. Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego i NTI nagrodzono za ekologicznie wykorzystanie surowca odpadowego w budownictwie. Nagrodę za samochód-motocykl, czyli dwuosobowy pojazd elektryczny z rozsuwanym podwoziem, zdobył też Triggo SA.

Wszystkie te produkty są innowacyjne i na najwyższym światowym poziomie, a wygrana w konkursie jest pewnego rodzaju trampoliną, która pomoże je wypromować – uważa koordynatorka konkursu Polski Produkt Przyszłości Izabela Banaś z Polskiej Agencji Rozwoju i Przedsiębiorczości. Rozmawia z nią Ewa Plisiecka.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt