Logo Polskiego Radia
Print

Polsko - ukraińska współpraca start-upów

PR dla Zagranicy
Katarzyna Semaan 10.12.2017 15:31
  • Ukraińskie firmy start-up spotkały się z polskimi inwestorami [posłuchaj]
Ukraińskie początkujące firmy z dziedziny zaawansowanych technologii spotkały się z polskimi inwestorami
Zdjęcie ilustracyjne

Na konferencji zorganizowanej w Kijowie przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu oraz Ministerstwo Rozwoju zaprezentowało się kilkadziesiąt ukraińskich start-up’ów.

Na konferencji zaprezentowały się firmy nie tylko z dziedziny technologii IT, ale też początkujące przedsiębiorstwa, wyspecjalizowane m.in. w robotyce, urządzeniach medycznych czy biotechnologii. Ukraińskie start - upy w wielu przypadkach potrzebują inwestycji. Tomasz Pisula szef Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu podkreśla, że do Kijowa na spotkanie z młodymi ukraińskimi firmami przyjechało ponad 20 polskich inwestorów. Są to, jak dodaje, spółki, które mogą zainwestować od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy dolarów, ale też inwestorzy mogący wyłożyć od kilku do kilkunastu milionów dolarów.

Daria Sazonowa - przedstawicielka jednego z ukraińskich start-upów prezentowała specjalną aplikację, dzięki której niesłyszący będą mogli porozumieć się podczas wizyty u lekarza, czy w urzędzie. Jak wyjaśnia, dzięki użyciu tabletu, albo smartfona oraz dzięki temu specjalnemu programowi niesłyszący i np. lekarz mogą podczaz wizyty porozumiewać się niemal bez przeszkód.

Na konferencji Polish - Ukrainian High-Tech Hub zaprezentowało się 30 młodych firm wybranych z ponad 100 ukraińskich początkujących przedsiębiorstw.

IAR/ks

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt