Logo Polskiego Radia
Print

Fitch utrzymuje ocenę wiarygodności kredytowej Polski

PR dla Zagranicy
Halina Ostas 09.12.2017 08:10
  • Wiceminister Rozwoju Jerzy Kwieciński o wiarygodności kredytowej Polski
Agencja ratingowa Fitch utrzymała ocenę wiarygodności kredytowej Polski na dotychczasowym poziomie A minus
Foto: Vintage Tone/ Shutterstock

Agencja ratingowa Fitch utrzymała ocenę wiarygodności kredytowej Polski na dotychczasowym poziomie „A minus”. Perspektywa tej oceny jest stabilna.

Wiceminister Rozwoju Jerzy Kwieciński powiedział podczas Forum Przemysłowego w Karpaczu, że wiarygodność kredytowa Polski oraz jej gospodarka mogą potencjalnie otrzymać lepsze oceny. Rozmówca IAR ocenia, że polska gospodarka ma szansę utrzymać tempo wzrostu w najbliższych kwartałach. Dodaje, że analitycy Fitch potrzebują jeszcze czasu, żeby ocenić, na ile wzmacniają się inwestycje oraz eksport. Zdaniem wiceministra, to właśnie te dwa czynniki w coraz większym stopniu zaczynają decydować o wzroście gospodarczym.

Analitycy agencji w komunikacie wskazują na fundamenty makroekonomiczne polskiej gospodarki oraz zdrowy sektor bankowy. Fitch ocenia, że polska gospodarka urośnie w tym roku o 4,4 procent. Zdaniem agencji deficyt sektora instytucji rządowych i samorządowych w 2017 roku zmniejszy się do 1,8 procent PKB, a dług publiczny spadnie do 53,1 procent PKB.

IAR/ho

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt