Logo Polskiego Radia
Print

LOT: połączenia do Izraela okazały się sukcesem

PR dla Zagranicy
Przemysław Pawełek Pawełek 07.12.2017 20:44
  • LOT - połączenia do Izraela okazały się sukcesem [posłuchaj]
W tym roku przewoźnik uruchomił przeloty do Izraela z kilku miast między innymi z Wrocławia, Gdańska i Poznania
PLL LOTPLL LOTMateriały prasowe firmy PLL LOT

150 tysięcy pasażerów skorzystało z bezpośrednich połączeń PLL LOT do Izraela. Z przedstawionego przez przewoźnika podsumowania wynika, że w ciągu 10 miesięcy tego roku z kilku polskich miast do Tel Awiwu podróżowało 2 i pół razy więcej osób, niż w takim samym okresie 2016 roku.

W tym roku przewoźnik uruchomił przeloty do Izraela z kilku polskich miast, między innymi z Wrocławia, Gdańska i Poznania.

Jak mówi Konrad Majszyk z PLL LOT, zainteresowane podróżą są różne grupy. Pierwsza z nich wybiera Izrael z powodów religijnych. Drugą grupą są turyści, którzy chcą wypocząć nad Morzem Śródziemnym i zwiedzić atrakcyjne miejsca. Z kolei Żydzi latają do Polski, by odwiedzić miejsca pamięci. Jednak młodzi mieszkańcy Izraela wybierają też Polskę, jako miejsce zabawy i turystyki - podkreśla Konrad Majszyk.

Przedstawiciele przewoźnika zaznaczają, że w tym roku Izrael stał się jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych.

Z popularności połączeń cieszy się izraelska branża turystyczna. Przewodniczka po tym kraju Ewa Milrad mówi, że Izraelowi zależy na rozwoju turystyki. Turyści dają możliwość zarobku hotelarzom, restauratorom i wytwórcom pamiątek. Ewa Milrad podkreśla, że turyści są też oznaką normalności i stabilności.

Ze statystyk PLL LOT wynika, że samoloty z Polski do Izraela były w tym roku wypełnione w 88 procentach. Najwięcej chętnych na podróż do tego kraju jest w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.

IAR/PP

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt