Logo Polskiego Radia
Print

Rośnie wartość rynku dóbr luksusowych

PR dla Zagranicy
Katarzyna Semaan 06.12.2017 13:12
  • Jest coraz więcej bogatych Polaków, rośnie też wartość rynku dóbr luksusowych w Polsce [posłuchaj]
Jest coraz więcej bogatych Polaków, rośnie też wartość rynku dóbr luksusowych w Polsce - wynika z raportu KPMG
Foto: Glow Images/East News

W tym roku liczba dobrze zarabiających Polaków, czyli takich, których miesięczne dochody brutto przekraczają 7 tysięcy 100 złotych, wyniosła milion 100 tysięcy osób.

Szacuje się, że wartość rynku dób luksusowych w tym roku wyniesie 21 miliardów złotych, do 2021 roku wzrośnie ona 31 miliardów złotych.

Współautor raportu Tomasz Wiśniewski wyjaśnił, że wzrost tego rynku wiąże się między innymi z dobrym stanem naszej gospodarki.

Z raportu wynika poza tym, że Polska jest liderem pod względem procentowego wzrostu wartości majątku. Nie zmienia to jednak miejsca naszego kraju w rankingu krajów z największą liczbą milionerów - ta jest nadal porównywalna z krajami, które mają dużo niższą od nas populację jak na przykład Finlandia, Portugalia i Czechy.

Szacuje się, że liczba Polaków, których majątek wart jest powyżej miliona dolarów zbliża się do 60 tysięcy, z czego 203 osoby mają majątek o wartości większej niż 100 milionów dolarów.

Raport "Rynek dóbr luksusowych w Polsce. Edycja 2017" powstał po raz 8-my. Wzięło w nim udział blisko 100 respondentów. Kryterium doboru były dochody miesięczne przekraczające 20 tysięcy złotych brutto miesięcznie.

Badanie zostało uzupełnione o wypowiedzi specjalistów z analizowanych branż. Przeprowadzono je od lipca do września tego roku.

Najwięcej bogatych Polaków mieszka w województwach: mazowieckim, wielkopolskim i małopolskim.

IAR/ks

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt