Logo Polskiego Radia
Print

Polska może stać się centrum technologicznym Europy

PR dla Zagranicy
Ewa Plisiecka 05.12.2017 11:38
Po Brexicie Polska, dzięki świetnym kadrom, ma szansę zaistnieć jako centrum technologiczne Europy
Zdjęcie ilustracyjneZdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/domena publiczna CC0

Polska może stać się centrum technologicznym Europy - uważa prezes Pekao Michał Krupiński. Podczas Londyńskiego Szczytu Instytutu Milkena był on jednym z panelistów w dyskusji poświęconej wyzwaniom i możliwościom Europy po Brexicie.
"W Europie po Brexicie Polska ma szansę odegrać znaczącą rolę. Dzięki doskonałym kadrom, które często za granicą, również w Londynie, zdobywały doświadczenie zawodowe, Polska może stać się centrum technologicznym Europy. Dobrze dokapitalizowany i stabilny sektor finansowy z pewnością przyczyni się do wzmocnienia roli gospodarczej naszego kraju" – mówił prezes Krupiński.

Według biura prasowego Pekao podczas szczytu poruszane są też takie tematy jak: przyszłość finansowa Europy, jej bezpieczeństwo, cyberbezpieczeństwo, technologie blockchain, rola rynków kapitałowych, rynki wschodzące w 2018 roku czy imigracja i rynek pracy.

W szczycie, który rozpoczął się w piątek, jak co roku uczestniczy ok. 900 osób - prezesi największych światowych koncernów, światowej sławy ekonomiści, myśliciele, przedstawiciele świata nauki, mediów oraz dyplomacji.

Londyński szczyt jest wydarzeniem porównywanym do Światowego Forum Gospodarczego w Davos. Milken Institute to bezpartyjny think tank o charakterze non-profit, który stawia sobie za cel wzrost globalnego dobrobytu poprzez budowanie rozwiązań zwiększających dostęp do kapitału, tworzenie miejsc pracy i poprawę zdrowia.

PAP/ep

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt