Logo Polskiego Radia
Print

Polscy autorzy pobili w Chinach rekord sprzedaży

PR dla Zagranicy
Katarzyna Semaan 26.11.2017 11:21
  • Polski sukces wydawniczy w Chinach [posłuchaj]
Ponad milion egzemplarzy książek autorstwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich trafiło w ręce chińskich czytelników
Zdjęcie ilustracyjne Foto: flickr/ThoroughlyReviewed/CC BY 2.0Zdjęcie ilustracyjne Foto: flickr/ThoroughlyReviewed/CC BY 2.0

To największy sukces wydawniczy na niełatwym chińskim rynku. Popularne na całym świecie książki państwa Mizielińskich tłumaczą najmłodszym dzieciom otaczający je świat. W Pekinie para autorów spotkała się ze swoimi najwierniejszymi czytelnikami.

Jedna z najpopularniejszych pozycji stworzona przez polskich grafików to książka „Mapy”. Chińskie dzieci poznają geografię świata, ale też i jego ciekawostki dzięki Aleksandrze i Danielowi Mizielińskim. „Teraz chiński wydawca świętuje milion sprzedanych kopii w Chinach” - mówi Polskiemu Radiu Aleksandra Mizielińska. Daniel Mizieliński dodaje, że sukces jest zaskoczeniem, choć to zasługa wydawnictwa „Dwie Siostry”, w którym wydawane są książki.

organizował spotkanie autorskie Aleksandry i Daniela Mizielińskich z czytelnikami, w którym uczestniczyło ponad 100 osób. Dyrektor Instytutu Magdalena Czechońska zaznacza, że książki nie tylko atrakcyjnie opowiadają o świecie, ale młodym Chińczykom przybliżają także nasz kraj. „To alternatywa dla chińskich publikacji, która opowiada o świecie i która opowiada o Polsce, bo w każdej z tych publikacji autorzy opowiadają coś o kraju z którego pochodzą” - mówi wydawca.

Książki dla najmłodszych polskich autorów są coraz chętniej tłumaczone na język chiński. Aleksandra i Daniel Mizielińscy spotykali się z czytelnikami w Szanghaju, Hangzhou i Pekinie.

IAR/ks

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt