Logo Polskiego Radia
Print

Znamy zwycięzców rankingu "Lubię bo polskie"

PR dla Zagranicy
Halina Ostas 23.11.2017 13:55
  • Znamy zwycięzców rankingu Polskiego Radia „Lubię bo polskie”.mp3
Vigo System został laureatem głównej nagrody w rankingu Polskiego Radia "Lubię bo polskie"
Foto: Polskie Radio/Wojciech Kusiński

Vigo System został laureatem głównej nagrody w rankingu Polskiego Radia "Lubię bo polskie". Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w studiu Polskiego Radia imienia Agnieszki Osieckiej.

Przewodniczący kapituły rankingu i szef Naczelnej Redakcji Gospodarczej Arkadiusz Ekiert wyjaśnił, że główny laureat dzięki swojej innowacyjnej działalności zasłużył na zwycięstwo w rankingu. Jednocześnie przypomniał, że laureat nie produkuje towarów dla konsumentów, ale dostarcza kontrahentom specjalistyczny sprzęt, jakim są detektory podczerwieni. Arkadiusz Ekiert dodał, że wybór laureata nie był łatwy.

Według wiceprezesa Polskiego Radia Mariusza Staniszewskiego, radio może pomóc laureatom w budowaniu marki. Jego zdaniem, jest to jeden z obowiązków Polskiego Radia. Członek zarządu zwrócił uwagę, że dużym i uznanym firmom łatwo o promocję. W gorszej sytuacji są te podmioty, które przebijają się wśród uczestników rynku. Zdaniem Mariusza Staniszewskiego, powinny one zaistnieć w świadomości zarówno konsumentów, jak i innych uczestników rynku.

Z kolei wiceprezes Vigo System Łukasz Piekarski powiedział, że wyróżnienie ma dla firmy duże znaczenie. Firma produkuje między innymi detektory podczerwieni. Jak mówił wiceprezes, wśród jej klientów są głównie duże zachodnie koncerny, między innymi NASA. Vigo System mieści się w Ożarowie Mazowieckim i planuje rozbudowę mieszczącej się tam infrastruktury. Łukasz Piekarki twierdzi, że dzięki tej inwestycji będzie można obniżyć koszty produkcji.

Zwycięzcy w sześciu kategoriach

Główny laureat triumfował także w kategorii "produkt innowacyjny". Zwycięzcą w kategorii "najlepszy polski produkt ekologiczny" został producent żywności Dar natury. W kategorii "najlepsza polska usługa" nagrodę odebrała Poczta Polska. Firma Mlekovita została natomiast uhonorowana w kategorii "najlepszy polski produkt eksportowy". W kategorii "polska marka" zwyciężył producent gier CD Projekt.

Ranking "Lubię bo polskie" ma promować polski przemysł, wspierać krajową produkcję i promować kupno produktów wytworzonych w Polsce. Wyróżnienia trafiły do tych produktów i marek, które cechują się jakością czy funkcjonalnością, ale również innowacyjnością.

Gala była finałem rankingu "Lubię bo polskie" zorganizowanego przez Polskie Radio. W ramach tej inicjatywy słuchacze mogą się dowiedzieć z anten Polskiego Radia, w jaki sposób rozpoznać produkt wykonany w Polsce, jakie korzyści niesie nabywanie towarów rodzimych marek, a także jak wpływa to na polską gospodarkę.

IAR/ho

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt