Logo Polskiego Radia
Print

VW zapłaci za stare samochody przy zakupie nowego

IAR
Dariusz Adamski 09.08.2017 13:44
  • Niemcy: VW zapłaci za stare samochody przy zakupie nowego. Relacja Waldemara Maszewskiego
Koncern Volskwagena poinformował, że przy zakupie nowego samochodu będzie wypłacał premie za złomowanie starego
Zdjęcie ilustracyjneZdjęcie ilustracyjnerenehesse/licencja Pixabay/PIXABAY.com

Warunkiem jej otrzymania jest to, aby złomowany spełniał stare normy spalin i był z silnikiem diesla. Jest to efekt porozumienia branży samochodowej z rządem w celu zmniejszenia emisji spalin, aby dostosować samochody z silnikiem diesla do wymogów ekologicznych.

Do końca tego roku przy zakupie nowego Volkswagena, Skody, Porsche, Seata lub AUDI każdy otrzyma premię za oddanie na złom starego samochodu dowolnej y tych marek z silnikiem diesla. Przy zakupie nowego Volkswagena Polo premia wyniesie 3000 euro, golfa - 5000, natomiast Tuarega 10 000 euro. Oddany samochód musi spełniać stare normy emisji spalin od "Euro 1" do "Euro 4". Ponadto VW zapłaci premię w wysokości od 1.000 do 2.380 euro przy zakupie samochodów elektrycznych, hybrydowych i napędzanych na gaz. Jak dowiedziało się Polskie Radio koncern Volkswagena oprócz tak zwanych "ekologicznych premii" zamierza stosować przy zakupie nowych samochodów dodatkowe jednorazowe upusty cenowe - średnio w wysokości 10 procent ceny.

Premie ekologiczne są efektem porozumienia branży samochodowej z rządem w kwestii zmniejszenia emisji spalin silników diesla. Ponadto koncerny zobowiązały się zainstalować w samochodach nowe oprogramowanie, aby poprawić jakość spalin.

IAR/dad

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt