Logo Polskiego Radia
Print

LOT-em z pięciu polskich miast do Tel Awiwu

PR dla Zagranicy
Halina Ostas 21.02.2017 13:18
Polskie Linie Lotnicze od czerwca uruchomią bezpośrednie loty do Tel Awiwu z Lublina, Gdańska, Poznania i Wrocławia
Foto: polskieradio.pl

Polskie Linie Lotnicze LOT od czerwca tego roku uruchomią bezpośrednie loty do Tel Awiwu w Izraelu z Lublina, Gdańska, Poznania i Wrocławia, a z Warszawy liczba rejsów do tego miasta wzrośnie do 13 tygodniowo z siedmiu - poinformowała we wtorek spółka.

Rejsy z Lublina do Tel Awiwu będą realizowane w każdy poniedziałek i czwartek, z Wrocławia we wtorek i piątek, z Gdańska w każdą niedzielę, a z Poznania w każdą środę.

LOT prawie podwoi też liczbę połączeń między Warszawą a Tel Awiwem. Będą dodatkowe rejsy w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki, soboty i niedziele. - Wszystkie rejsy docelowo obsługiwane będą nowoczesnymi samolotami Boeing 737-800 Next Generation, które dołączą do floty LOT-u już za kilka miesięcy - poinformował w komunikacie LOT.

"Izrael od zawsze przyciągał Polaków"

Polski przewoźnik podkreśla, że "Izrael od zawsze przyciągał Polaków, zwłaszcza tych, którzy szukali tam doznań kulturowych czy religijnych. Z każdym rokiem jest też coraz popularniejszy wśród osób poszukujących wypoczynku nad Morzem Śródziemnym".

Spółka podkreśla, że nowe połączenia do Izraela to dla LOT-u powrót na krajowe lotniska regionalne z ofertą połączeń międzynarodowych. - Do tej pory w swojej ofercie polski przewoźnik miał jedynie połączenie z Krakowa do Chicago - napisano w komunikacie.

W ocenie przewoźnika, lotnisko w Tel Awiwie znajduje się wśród głównych atrakcji Izraela – blisko centrum, historycznej Jerozolimy, a także jest dobrym punktem wypadowym na wyjazdy nad Morze Martwe czy wybrzeże Morza Śródziemnego i Czerwonego.

Flota PLL LOT powiększy się o cztery Boeingi 737-800 NG

W tym roku flota PLL LOT powiększy się o cztery Boeingi 737-800 NG oraz dwa zupełnie nowe Boeingi 737 MAX 8. To samoloty mogące zabrać w jednym rejsie ponad 180 pasażerów.

LOT na pokładzie każdego swojego samolotu oferuje trzy klasy podróży, klasę biznes, ekonomiczną premium i ekonomiczną.

PAP/ho

tags: Izrael, LOT
Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt