Logo Polskiego Radia
Print

Polska promuje swoją żywność na Białorusi

IAR
Dariusz Adamski 08.11.2016 22:01
  • Polska promuje swoją żywność na targach spożywczych "Prodexpo", które rozpoczęły się w stolicy Białorusi. Relacja Włodzimierza Paca
Polska promuje swoją żywność na targach spożywczych „Prodexpo”, które rozpoczęły się w stolicy Białorusi
Zdjęcie ilustracyjneZdjęcie ilustracyjnepicjumbo/CC0 License

Po raz drugi prezentowany jest w Mińsku program „Smaki Europy”, pokazujący bogactwo i wysoką jakość polskich wyrobów spożywczych.

W inauguracji targów „Prodexpo” wzięła udział delegacja Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki powiedział Polskiemu Radiu, że przeprowadził w białoruskim resorcie rolnictwa rozmowy dotyczące znoszenia barier w wymianie handlowej. Chodzi między innymi o eksport polskiej wołowiny na Białoruś.

Wiceminister Zarudzki zwrócił uwagę, że Białoruś jest największym odbiorcą polskich produktów żywnościowych poza krajami Unii Europejskiej. „W tym roku te obroty są rzędu 244 milionów euro. Więc to jest jeden z największych naszych partnerów. Mało kto o tym wie”- powiedział Ryszard Zarudzki. Dodał, że Polska szuka obecnie podstaw do inwestowania w przemysł spożywczy na Białorusi. Jednocześnie polskim biznesmenom zależy na gwarancjach, zabezpieczających przed różnymi trudnymi sytuacjami, głównie ryzykiem finansowym i inwestycyjnym.

IAR/dad

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt