Logo Polskiego Radia
Print

Doroczna nagroda mera Wilna dla Instytutu Polskiego

PR dla Zagranicy
Halina Ostas 11.01.2019 14:02
Nagrodę i podziękowania Instytut Polski otrzymał za wkład w rozwój kulturalny Wilna i promocję polskiej kultury
Honorowy dyplom z rąk mera Remigijusa Šimašiusa odebrał Dyrektor Instytutu Polskiego Marcin ŁapczyńskiHonorowy dyplom z rąk mera Remigijusa Šimašiusa odebrał Dyrektor Instytutu Polskiego Marcin ŁapczyńskiFoto: Urząd m. Wilna

W czwartek, 10 stycznia 2019 roku, w wileńskim Ratuszu odbyła się doroczna ceremonia wręczenia Nagród i podziękowań Mera miasta Wilna dla osób oraz instytucji, które w ostatnim roku w największym stopniu przyczyniły się do rozwoju miasta.

Wśród nagrodzonych znaleźli się, m.in. światowej sławy fotograf Antanas Sutkus, architekci pracujący nad rekonstrukcją placu Łukiskiego, pomnikiem Jonasa Basanaviciusa, Litewskie Koleje, Vilnius City Opera, itd. Mer podziękował im, między innymi, za wsparcie organizacji miejskich festiwali i wydarzeń, odnowione place i przestrzenie miejskie, organizację imprez kulturalnych, społecznych i sportowych, a także za odważne pomysły, działania i prezenty dla Wilna.

Foto:
Foto: Urząd m. Wilna

Nagrodę i podziękowania mera otrzymał również Instytut Polski w Wilnie za wkład w rozwój kulturalny Wilna, promocję polskiej kultury oraz rozwój międzynarodowej współpracy miasta.

Honorowy dyplom z rąk mera Remigijusa Šimašiusa odebrał Dyrektor Instytutu Polskiego Marcin Łapczyński.

Instytut Polski w Wilnie był jedyną zagraniczną placówką dyplomatyczną, która otrzymała podziękowanie.

Źródło: Instytut Polski w Wilnie/ho

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt