Logo Polskiego Radia
Print

Festiwal Lampa.Doc już niebawem w Warszawie

PR dla Zagranicy
Ewa Plisiecka 10.07.2018 17:05
  • Festiwal Lampa.Doc już niebawem w Warszawie.mp3
Polskie i ukraińskie filmy dokumentalne w ramach programu OPEN POLAND na festiwalu w Instytucie Mickiewicza
Monika Grochowska, Instytut Adama MickiewiczaMonika Grochowska, Instytut Adama MickiewiczaFoto: Ewa Plisiecka/PRdZ

Już w najbliższy piątek w ramach programu OPEN POLAND po raz pierwszy w Warszawie będzie gościł festiwal Lampa.Doc, prezentujący dokumentalne filmy polskie i ukraińskie. Festiwal do tej pory organizowany był w Kijowie, teraz najlepsze dokumenty reżyserów polskich i ukraińskich zobaczą widzowie w stolicy Polski. Filmy będzie można zobaczyć na dziedzińcu Instytutu Adama Mickiewicza.

Program Instytutu Adama Mickiewicza OPEN POLAND to kontynuacja projektu Partnerstwo Wschodnie. Zakłada współpracę kulturalną i wymianę doświadczeń między Polską a Ukrainą, Białorusią i Gruzją. Specyfika programu polega na tworzeniu stałych i długofalowych relacji pomiędzy środowiskami artystycznymi, akademickimi oraz liderami opinii publicznej w krajach Partnerstwa Wschodniego. Chodzi o tworzenie platformy wymiany kulturalnej za pomocą wieloletnich projektów w obrębie dziedzin takich jak teatr, film, sztuki wizualne, nowe media, zarządzanie kulturą czy muzyka.

Program OPEN POLAND jest koordynowany przez Instytut Adama Mickiewicza w Warszawie. Z jego menadżerką Moniką Grochowską z IAM rozmawia Ewa Plisiecka.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt