Logo Polskiego Radia
Print

Anna-Maria Cernea z Medalem Odwaga i Wiarygodność

IAR / PAP
Dariusz Adamski 18.05.2018 22:20
  • Anna-Maria Cernea o Polsce (IAR)
  • Anna-Maria Cernea o Janie Pawle II (IAR)
Rumuńska działaczka społeczna i lekarka Anna-Maria Cernea z medalem kongresu Polska Wielki Projekt
Anna-Maria Cernea jest lekarką, nagrodzoną podczas Kongresu "Polska Wielki Projekt"Anna-Maria Cernea jest lekarką, nagrodzoną podczas Kongresu "Polska Wielki Projekt"PR/Mateusz Rekłajtis

Anca-Maria Cernea została uhonorowana Medalem Odwaga i Wiarygodność, przyznanym podczas kongresu Polska Wielki Projekt. Wryóżnieniem tym honorowane są osoby działające na rzecz wizerunku Polski i Polaków na świecie. Jak mówiła, wykonywanie tego zawodu pomaga jej poznać społeczeństwo. Dodała również, że na wyróżnienie nie zasłużyła, ale dzięki niemu będzie pracować z jeszcze większą siłą.

Tegoroczna, ósma już, edycja kongresu Polska Wielki Projekt, odbywa się pod hasłem "Wartości". Cernea chwaliła polską hierarchię wartości.

- Najpierw jest duchowość, potem jest kultura i potem polityka. Myślę, że to jest ważne w Polsce, że macie państwo dużo wiary - mówiła.

Nagrodę wręczył Marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Laudację na cześć laureatki wygłosił Bronisław Wildstein, który podkreślał jej zaangażowanie w propagowanie konserwatyzmu w Rumunii.

- Anca Maria Cernea jest praktykującym lekarzem, ale prowadzi też duży rumuński portal, który integruje grupę konserwatywnych Rumunów, którzy z rezerwą odnoszą się do obecnego kształtu Unii Europejskiej - mówił Wildstein.

Doktor Anca Maria Cernea, odbierając medal, przypomniała, że odwaga i wiarygodność była hasłem wyborczym świętej pamięci Lecha Kaczyńskiego, którego w Rumunii bardzo ceniono. Dodała, że portal, który prowadzi, pełni bardzo ważną rolę w Rumunii.

- Nasi czytelnicy wiedzą, że tylko u nas mogą znaleźć uczciwe informacje, o tym, co się dzieje w Polsce, to ważne, bo teraz Polska jest ofiarą kampanii oszczerstw na dużą skalę - powiedziała.

IAR/PAP/dad

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt