Logo Polskiego Radia
Print

Marcin Dorociński w brytyjskim filmie "Hurricane"

polskieradio.pl
Dariusz Adamski 09.02.2018 12:20
Brytyjczycy kręcą film o Dywizjonie 303. Jedną z głównych ról zagra w nim polski aktor, Marcin Dorociński
Samoloty spitfire podczas przelotu. Na takich maszynach latali między innymi Polacy walczący w bitwie o AnglięSamoloty spitfire podczas przelotu. Na takich maszynach latali między innymi Polacy walczący w bitwie o AnglięPixabay/CC0 License/philriley427

"Wiem, że bardzo długo czekaliście na pierwszy zwiastun „Hurricane” - filmu o Dywizjonie 303. Ale już jest. I jest wspaniały!" - oświadczył wczoraj na swoim facebook'u aktor Marcin Dorociński.

Polski aktor już pół roku temu poinformował o swoim kolejnym międzynarodowym sukcesie. W filmie "Hurricane" zagra jedną z głównych ról - wcieli się w postać Witolda Urbanowicza, dowódcę Dywizjonu 303. Dorociński wystąpi obok znanego z "Gry o tron" czy "Misfits" Iwana Rheona, który zagra rolę Jana Zumbacha, oraz Milo Gibsona - syna Mela Gibsona, grającego Johna Kenta, pułkownika i pilota Królewskich Sił Powietrznych. W filmie wystąpią również Filip Pławiak, Stefanie Martini i Emily Wyatt. Reżyserem filmu jest David Blair. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana.

"Hurricane" ma opowiadać o Bitwie o Anglię. To nie jedyna powstająca obecnie produkcja, dotycząca tej tematyki. O polskich lotnikach mówić będzie również polski "Dywizjon 303", którego premiera planowana jest na jesień tego roku. Film o heroicznej bitwie II wojny światowej zamierza nakręcić również Ridley Scott.

PolskieRadio.pl/dad

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt