Logo Polskiego Radia
Print

Ciekawe inicjatywy Oficyny Wydawniczej Oryginały

PR dla Zagranicy
Halina Ostas 09.12.2017 15:53
  • Barbara Caillot Dubus i Aleksandra Karkowska, pisarki i podróżniczki, założycielki Oficyny Wydawniczej Oryginały
Zebranie wspomnień emigrantów płynących do Ameryki na m/s "Batory" to najbliższe plany założycielek wydawnictwa
Aleksandra Karkowska (od lewej) i Barbara Caillot Dubus (od prawej)
Foto: Barbara Caillot Dubus Aleksandra Karkowska (od lewej) i Barbara Caillot Dubus (od prawej) Foto: Barbara Caillot Dubus

Barbara Caillot Dubus i Aleksandra Karkowska kochają podróże, fotografie, książki. Działają społecznie. Połączyły swoje pasje, by odnaleźć historie zachowane w ludzkiej pamięci i przekazywać je dalej.

Obie są przekonane, że poznawanie swoich korzeni pozwala na świadome i twórcze działanie w nowoczesnym świecie. Piszą książki, prowadzą międzypokoleniowe warsztaty i spotkania autorskie. Założyły Oficynę Wydawniczą Oryginały i wydały w niej m.in. "Banany z cukru pudru" i "Na Giewont się patrzy". Ostatnio ukazała się też polsko - angielska publikacja „Babciu! Dziadku! Opowiedz mi!/ Grandma! Grandpa! Tell me your story!”

Interaktywy zeszyt zawiera pytania do babć i dziadków, lekka forma sprzyja rozmowom międzypokoleniowym. Idealny żeby uczcić dzień dwujęzyczności, Święta Bożego Narodzenia czy Dzień Babci i Dzień Dziadka.

"Wypełniony zeszyt będzie cenną pamiątką i niezapomnianą lekcją historii. Pomóżmy dzieciom poznać swoje korzenie, dowiedzieć się skąd pochodzą, poznać wartości rodzinne. Pozwoli to im na świadome i twórcze działanie w nowoczesnym świecie" - apelują autorki.

Skąd biorą inspiracje do pisania i jak znajdują swoich bohaterów? Jakie są ich najbliższe plany?

Barbara Caillot Dubus i Aleksandra Karkowska opowiedziały o tym Halinie Ostas.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt