Logo Polskiego Radia
Print

Dobiegają końca XXVI Targi Książki Historycznej

PR dla Zagranicy
Przemysław Pawełek Pawełek 03.12.2017 10:11
  • Dyrektor Targów Książki Historycznej Waldemar Michalski
Imprezę co roku odwiedza kilkadziesiąt tysięcy miłośników historii
XXVI Targi Książki HistorycznejXXVI Targi Książki Historycznejmateriały promocyjne Fundacji Historia i Kultura

220 wydawnictw, około 40 muzeów, biblioteki i antykwariusze prezentują swoją ofertę wydawniczą w Arkadach Kubickiego w Warszawie na XXVI Targach Książki Historycznej. Zwiedzający mają także możliwość spotkania z autorami najciekawszych pozycji.

Dyrektor Targów Książki Historycznej Waldemar Michalski powiedział, że zainteresowanie czytelników targami, w których bierze udział większość polskich wydawców, jest olbrzymie. "Sobota i niedziela to zawsze tłumy, aż trudno przejść. Co roku przez targi przewija się kilkadziesiąt tysięcy miłośników historii" - wyjaśnił dyrektor targów.

Wśród autorów książek, na czytelników czekał między innymi Krzysztof Ziemiec - autor zbioru reportaży "Wysiedleni" o ofiarach Akcji Wisła. "Wszystko co robimy, robimy dla odbiorców. Czytelnicy książek historycznych to jest bardzo wierny czytelnik" - powiedział Krzysztof Ziemiec.

Jan Henryk Larecki prezentował "Wielki leksykon tajnych służb świata". Z czytelnikami, jak co roku, spotkał się profesor Jan Żaryn, który podpisywał dziś swoje książki "Polska pamięć" i "Polska na poważnie".

Patronem medialnym Targów Książki Historycznej jest Polskie Radio.

IAR/PP

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt