Logo Polskiego Radia
Print

Festiwal Polskie Kręgi Sztuki w Chinach

PR dla Zagranicy
Katarzyna Semaan 26.11.2017 10:59
  • Festiwal Polskie Kręgi Sztuki w Chinach [posłuchaj]
Wystawy, projekcje filmów oraz koncerty składają się na program II Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki
Plakat promujący wydarzenie Polskie Kręgi Sztuki w ChinachPlakat promujący wydarzenie Polskie Kręgi Sztuki w Chinach

Festiwal za cel stawia sobie promowanie polskiej kultury i sztuki w Chinach. W tym roku organizatorzy zaplanowali m.in. weekend z twórcami polskich gier komputerowych, które w Państwie Środka stają się coraz bardziej rozpoznawalne.

Na pekińskim Communication University of China w ramach Festiwalu Kręgi Sztuki odbędzie się prezentacja polskich gier video. Dyrektor Festiwalu Wojciech Majewski mówi, że Chińczycy doceniają to, co obecnie dzieje się w polskiej kulturze i sztuce. „Polskie gry video chcemy zaprezentować poprzez wykłady i pokazy gier na stoiskach. Moim zdaniem to jest pewien rodzaj polskiej wrażliwości, która wywodzi się z polskiego projektowania graficznego, z polskiej szkoły plakatu” - mówi w wywiadzie dla Polskiego Radia Majewski.

W Chińskiej Filmotece Narodowej w ramach Festiwalu odbywają się pokazy filmów wybitnych polskich reżyserów, m.in. Andrzeja Wajdy. Polska sztuka obecna jest w tym roku także w miastach Changsha, Wuhan oraz Jinan. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia festiwal zakończy w Pekinie świąteczny koncert fortepianowo - skrzypcowy w wykonaniu Grzegorza Niemczuka i Chen Xi. Festiwal Polskie Kręgi Sztuki w Chinach objęty jest honorowymi patronatami ministra spraw zagranicznych RP, marszałka Senatu oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

IAR/ks

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt