Logo Polskiego Radia
Print

O niepokornych, niezłomnych, wyklętych

PR dla Zagranicy
Katarzyna Semaan 09.11.2017 13:04
  • Ilona Gosiewska, prezes Zarządu Stowarzyszenia Odra-Niemen opowiada o idei Festiwalu NNW i jego retrospektywach [posłuchaj]
Zapraszamy do udziału w jesiennej edycji Wrocławskiej Retrospektywy IX Festiwalu Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci
Plakat promujący Wrocławskie Retrospektywy Festiwalu NNWPlakat promujący Wrocławskie Retrospektywy Festiwalu NNW

Zapraszamy do udziału w jesiennej edycji Wrocławskiej Retrospektywy IX Festiwalu Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci, która odbędzie się w dniach 15-16.11.2017 w Centrum Historii Zajezdnia.

Festiwal NNW od wielu lat odbywa się w Gdyni. To największe wydarzenie tego typu w Polsce. Kilka dni trwają pokazy o najnowszej historii, odbywają się spotkania z twórcami dokumentów, świadkami historii, organizowane są panele dyskusyjne, warsztaty dla młodych, koncerty i wystawy.

Kontynuacją tego projektu są Retrospektywy Festiwalu, które są organizowane przez różne środowiska w całym kraju. Od 2 lat Stowarzyszenie Odra-Niemen tworzy Wrocławską Retrospektywę Festiwalu NNW. Zapraszamy tym razem w listopadzie, miesiącu związanym z odzyskaniem Niepodległości przez Polskę, w miesiącu wspominania tych co odeszli. Chcemy pokazywać różne drogi do wolności, różne losy naszych Rodaków. Wspominamy Sybiraków, bohaterów I i II Konspiracji, pokolenie Solidarności.W trakcie wydarzenia będzie okazja do spotkania się z bohaterami naszej wolności, do poznania ich losówi zawartych w dokumencie filmowym oraz do rozmów ze Świadkami Historii. To będzie spotkanie kilku pokoleń: Kresowiaków, Sybiraków, Żołnierzy Wyklętych, Ludzi Solidarności.

W programie:

- warsztaty filmowe z młodym, utalentowanym artystą Pawłem Przewoźnym - raperem, filmowcem młodego pokolenia, laureatem wielu prestiżowych konkursów filmowych i festiwali w kraju i za granicą.

- wrocławska premiera filmu Ewy Szakalickiej "Podwójnie Wyklęty" o kpt. Romualdzie Rajsie „Burym”. Dokument otrzymał trzy nagrody na Festiwalu NNW. Na pokazie będzie obecna także reżyserka filmu

- pokaz filmów Marii Dłużewskiej o pokoleniu Solidarności oraz spotkanie z autorką tych dokumentów

- koncert rapera SOVY, spotkania z gośćmi, stoiska tematyczne, wystawy "Golgota Wschodu" oraz "Solidarność Walcząca"

WSTĘP WOLNY - liczba miejsc ograniczona, zapisy: http://www.retrospektywy.org/rejestracja/

Więcej na temat Festiwalu w rozmowie Katarzyny Semaan z Iloną Gosiewską, Prezesem Zarządu Stowarzyszenia Odra-Niemen.

Materiały prasowe/ks

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt