Logo Polskiego Radia
Print

Kolejny dzień Festiwalu Jazz Jamboree

PR dla Zagranicy
Katarzyna Semaan 04.11.2017 11:40
  • Międzynarodowy Festiwal Jazz Jamboree 2017 [posłuchaj]
Tegoroczna edycja Jazz Jamboree 2017 to spotkania różnych muzycznych tradycji, osobowości i stylów
Plakat promujący wydarzenie Jazz Jamboree 2017Plakat promujący wydarzenie Jazz Jamboree 2017

Założeniem programowym tegorocznego przeglądu jest przemieszanie występów gwiazd światowego formatu z młodymi wykonawcami z Polski i zagranicy. Tak będzie wieczorem w Studiu Koncertowym Polskiego Radia imienia Witolda Lutosławskiego w Warszawie, gdzie zagrają Sextet Kamila Piotrowicza, grupa amerykańsko-kanadyjskiego saksofonisty Colina Stetsona Ex Eye i septet nowojorskiego trębacza Petera Evansa.

Podczas jutrzejszego koncertu galowego w Stodole wirtuoz saksofonu Dave Murray zagra z kwintetem folkowym Irka Wojtczaka, a Bill Laswell - jeden z najbardziej znanych basistów z folkową Kapelą Ze Wsi Warszawa oraz legendą polskiego hip-hopu, czyli Kalibrem 44.

Idea festiwalu pojawiła się dzięki kilku fanom z warszawskiego klubu „Hybrydy” w roku 1958. Pierwszy festiwal warszawski nazwany po prostu „Jazz ‘58”, odbył się we wrześniu 1958 roku w klubie „Stodoła”. Następne figurowały już pod nazwą Jazz Jamboree. Festiwal szybko stał się jednym z największych i najważniejszych w Europie, na którym gościły największe światowe gwiazdy jazzu.

Patronami medialnymi festiwalu są Programy Drugi i Trzeci Polskiego Radia.

IAR/ks

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt