Logo Polskiego Radia
Print

11 listopada ruszy Polskie Radio Chopin

PR dla Zagranicy
Halina Ostas 03.11.2017 11:15
Start nowej stacji zaplanowany jest na 11 listopada, czyli rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości
Foto: PAP/Jacek TurczykFoto: PAP/Jacek Turczyk

– Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości zasługuje na szczególne uczczenie – informuje rzecznik Polskiego Radia Małgorzata Kaczmarczyk.

Wyspecjalizowany kanał Polskiego Radia będzie dostępny w internecie, na platformie DAB+ i poprzez satelitę na całym świecie. Dyrektor Programu Drugiego Polskiego Radia Małgorzata Małaszko podkreśla, że Radio Chopin to inicjatywa, która jest spuentowaniem 80-lecia Dwójki. Zaznaczyła jednak, że nie jest to "Dwójka do kwadratu", ale propozycja Polskiego Radia dla melomanów i osób, które mogą zainteresować się muzyką klasyczną. Prezentowane będą tam utwory Chopina grane na instrumentach starych ale też współczesnych.

Z inicjatywy Polskiego Radia cieszy się dyrektor Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina dr Artur Szklener. Zaznaczył, że w erze nowych mediów ważne jest docieranie do słuchaczy w nowy sposób.

Polskie Radio wcześniej uruchomiło cyfrowe Radio Chopin 28 września 2015 roku na czas XVII Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Od 11 listopada tego roku kanał będzie działał już stale.

IAR/ho

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt