Logo Polskiego Radia
Print

"Zdzierak warszawski" - wyjątkowy kalendarz

PR dla Zagranicy
Katarzyna Semaan 31.10.2017 14:31
  • Rozmowa Katarzyny Semaan z Agnieszką Tomasińską i Dariuszem Krajewskim z DSH [posłuchaj]
Dowiedz się czegoś nowego o stolicy i pobaw się w codzienne zdzieranie przez 365 dni w roku!
Zdzierak warszawskiZdzierak warszawskifot. Tomasz Kubaczyk

Kiedy po Warszawie jeździł tramwaj-widmo? Gdzie znajduje się muzeum najznamienitszego warszawskiego szewca? Jak nazywała się jedna z pierwszych powojennych kawiarni w Warszawie? Jaką pamiątkę pozostawił po swojej wizycie w stolicy Pablo Picasso? Kiedy Warszawę odwiedziła ABBA? Komu zawdzięczamy koncert Rolling Stones? W jakim miejscu odbyła się jedna z najdziwniejszych imprez sylwestrowych w Warszawie? Gdzie rośnie dąb posadzony prze królową Elżbietę II?

Odpowiedzi na te pytania możecie znaleźć w Zdzieraku warszawskim – wyjątkowym kalendarzu na 2018 rok. Do prawie każdego dnia kalendarza przypisane jest zdarzenie, które miało miejsce w tym samym dniu w przeszłości. W kalendarzu znajdziecie także archiwalne zdjęcia, doniesienia prasowe, przepisy kulinarne, fragmenty poezji, wydarzenia związane z filmem, anonse i afisze reklamowe, a także najważniejsze wydarzenia historyczne z życia miasta i jego mieszkańców.

Dzięki różnorodnym treściom zawartym w kalendarzu można dowiedzieć się, czym żyła Warszawa, areną jakich wydarzeń były jej ulice, poznacie fakty związane z „wielką historią” oraz te, które rozgrywały się w jej cieniu. Dowiecie się, czym interesowali się zwykli mieszkańcy Warszawy, co ich ekscytowało, jak wyglądało ich codzienność, styl życia, a nawet moda. Niektóre kartki może Was rozbawią, inne zaskoczą lub zaintrygują, jeszcze inne skłonią do pogłębienia tematu. Wszystkie w sposób przystępny i lekki przybliżą tę mniej lub bardziej znaną historię Warszawy.

Zdzierak warszawski nawiązuje do klasycznego kalendarza zdzieranego, jednak jego nowoczesny i atrakcyjny projekt graficzny oraz oryginalna koncepcja wnosi świeżość i zupełnie nową jakość na rynku kalendarzy. Zdzierak warszawski jest idealną propozycją dla każdego, kto chciałby dowiedzieć się czegoś nowego o stolicy i ma ochotę pobawić się w codzienne zdzieranie przez 365 dni w roku. To też doskonały pomysł na świąteczny prezent.

Odkrywajcie kolejne karty i poznajcie 356 dni z życia stolicy!

Kalendarz został wydany przez Dom Spotkań z Historią. Jego autorami i pomysłodawcami są Agnieszka Tomasińska i Dariusz Krajewski z DSH oraz Ryszard Mączewski z Fundacji Warszawa1939.pl.

Materiały prasowe/ks

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt