Logo Polskiego Radia
Print

Skarby z magazynów Pałacu w Wilanowie

PR dla Zagranicy
Halina Ostas 14.09.2017 18:19
  • Prof. Dorota Folga-Januszewska, wicedyrektor Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.mp3
Wśród magazynowych zbiorów znajdują się prawdziwe rarytasy, pamiętające jeszcze czasy króla Jana III Sobieskiego
Galeria Magazynowa Muzeum w WilanowieGaleria Magazynowa Muzeum w WilanowieFoto: materiały prasowe

W Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie została otwarta Galeria Magazynowa. Umożliwi ona oglądania przedmiotów dotychczas niedostępnych, wymagających szczególnych warunków prezentacji, albo czekających na odnowienie. Wśród magazynowych zbiorów znajdują się prawdziwe rarytasy, pamiętające jeszcze czasy króla Jana III Sobieskiego.

Nowa przestrzeń ekspozycyjna powstała w Markoniówce, budynku przylegającym do południowego skrzydła pałacu. Dzięki temu zwiedzający będą też mogli obserwować prace muzealnych konserwatorów.

W otwarciu galerii wziął udział Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, który wyraził przekonanie, że te odpowiadające najwyższym współczesnym standardom muzealnictwa wnętrza Galerii Magazynowej w Wilanowie, staną się nie tylko wizytówką stołecznej kultury, ale także przykładem dla innych obiektów w całym kraju.

O nowej galerii w Wilanowie i ciekawych trendach w muzealnictwie, z profesor Dorotą Folgą - Januszewską, wicedyrektor Muzeum Pałacu w Wilanowie rozmawiała Maria Wieczorkiewicz.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt