Logo Polskiego Radia
Print

Polskie Radio uruchomi 1 października Radio Chopin

PR dla Zagranicy
Halina Ostas 12.07.2017 17:35
  • 1 października Polskie Radio uruchomi Radio Chopin. Relacja Doroty Piotrowskiej
Radio Chopin będzie dostępne w Internecie, na platformie DAB+ i poprzez satelitę na całym świecie
Foto: polskieradio.pl

Poinformowali o tym przedstawiciele publicznego nadawcy podczas konferencji przedstawiającej założenia Pierwszego Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na instrumentach historycznych w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich.

Wyspecjalizowany kanał Polskiego Radia będzie dostępny w Internecie, na platformie DAB+ i poprzez satelitę na całym świecie. Dyrektor Programu Drugiego Polskiego Radia Małgorzata Małaszko podkreśla, że Radio Chopin to inicjatywa, która jest spuentowaniem 80-lecia Dwójki. Zaznaczyła jednak, że nie jest to "Dwójka do kwadratu", ale propozycja Polskiego Radia dla melomanów i osób, które mogą zainteresować się muzyką klasyczną. Prezentowane będą tam utwory Chopina grane na instrumentach starych ale też współczesnych.

Data uruchomienia Radia Chopin nie jest przypadkowa, bo 1 października przypada Międzynarodowy Dzień Muzyki, a październik kojarzony jest z muzyką Fryderyka Chopina, między innym bo wtedy organizowany jest Konkurs Chopinowski. Małgorzata Małaszko przypomniała, że 17 października obchodzona jest kolejna rocznica śmierci kompozytora.

Z inicjatywy Polskiego Radia cieszy się dyrektor Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina dr Artur Szklener. Zaznaczył, że w erze nowych mediów ważne jest docieranie do słuchaczy w nowy sposób.

Polskie Radio wcześniej uruchomiło cyfrowe Radio Chopin 28 września 2015 roku na czas XVII Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Od 1 października tego roku kanał będzie działał już stale.

IAR/ho

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt