Logo Polskiego Radia
Print

W Berlinie rozpoczął się festiwal "Film Polska"

PR dla Zagranicy
Halina Ostas 04.05.2017 10:39
  • Niemcy - rozpoczął się festiwal Film Polska.mp3
Festiwal, który jest największym przeglądem polskiego kina poza granicami Polski, odbywa się po raz 12.
Berlin. Zdjęcie ilustracyjneBerlin. Zdjęcie ilustracyjnePAP/EPA/RAINER JENSEN

W Berlinie rozpoczął się festiwal "Film Polska". Festiwal, który jest największym przeglądem polskiego kina poza granicami Polski, odbywa się po raz 12.

Na tegoroczną prezentację polskiej kinematografii w kinach Berlina, Poczdamu i Frankfurtu nad Odrą złoży się około stu pokazów polskich filmów fabularnych, dokumentalnych, eksperymentalnych, animowanych i szkolnych.

"Film Polska" proponuje różne poziomy przyjemności i refleksji na temat polskiego kina" - mówi Kornel Miglus z Instytutu Polskiego w Berlinie, który jest organizatorem festiwalu.

Na otwarcie przeglądu widzowie zobaczyli dokument Pawła Łozińskiego "Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham", a w programie znalazły się tak znane filmy jak "Ostatnia rodzina" Jana Matuszyńskiego", "Wszystkie nieprzespane noce" Michała Marczaka czy "Baby Bump" Kuby Czekaja.

Oprócz prezentacji nowego polskiego kina zaplanowano retrospektywy młodego Andrzeja Wajdy i filmów inspirowanych twórczością Josepha Conrada. Nowością festiwalu, który potrwa do 14 maja, jest konkurs dla młodych reżyserów.

IAR/ho

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt