Logo Polskiego Radia
Print

"Czytam sobie" - książki dla najmłodszych

PR dla Zagranicy
Przemysław Pawełek Pawełek 18.04.2017 13:43
  • 18.04 Czytam sobie.mp3
Seria wydawnicza skierowana do dzieci zachęca do nauki samodzielnego czytania
Nowe propozycje z serii "Czytam sobie".Nowe propozycje z serii "Czytam sobie".Materiały wydawnictwa Egmont.

Wielokrotnie nagradzany i cieszący się zaufaniem trzypoziomowy program wydawniczy Edukacyjnego Egmontu – „Czytam sobie”, wspierający naukę czytania dzieci, w 2017 roku obchodzi swoje pięciolecie. W ramach cyklu już 29 marca ukażą się kolejne tytuły. Tym razem do księgarń trafią cztery książki, w tym dwie w nowych podseriach – nauka i mity. Tradycyjnie są to pozycje autorstwa najwybitniejszych współczesnych polskich pisarzy i ilustratorów dla dzieci. I, jak zawsze, porcja świetnej zabawy i wiedzy!
Na rynku jest już ponad 50 tytułów w cyklu. Udział znakomitych twórców jest gwarancją wartościowej edukacyjnie i atrakcyjnej pod względem artystycznym serii. Historie zawsze wciągające, czasem z dreszczykiem, innym razem pełne humoru, przygód, emocji i wzruszeń, zachęcą najmłodszych do samodzielnego czytania. Porywającym opowieściom towarzyszą piękne, niebanalne ilustracje. Każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Cykl adresowany jest do dzieci w wieku 5–7 lat, ale są to granice umowne. W Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, 2 kwietnia, rusza druga edycja Akcji „Czytam sobie” promująca samodzielne czytanie wśród dzieci. Wkrótce więcej szczegółów na ten temat.

Wielokrotnie nagradzany trzypoziomowy program wydawniczy „Czytam sobie”, wspierający naukę czytania dzieci, w 2017 roku obchodzi swoje pięciolecie. W ramach cyklu ukazały się kolejne tytuły. Tym razem do księgarń trafiły cztery książki. Tradycyjnie są to pozycje autorstwa najwybitniejszych współczesnych polskich pisarzy i ilustratorów dla dzieci. I, jak zawsze, porcja świetnej zabawy i wiedzy!

Na rynku jest już ponad 50 tytułów w cyklu, który ma zachęcać najmłodszych do samodzielnego czytania. Cykl adresowany jest do dzieci w wieku 5–7 lat, ale są to granice umowne. W Międzynarodowym Dniu Książki dla Dzieci, 2 kwietnia, ruszyła druga edycja Akcji „Czytam sobie” promująca samodzielne czytanie wśród dzieci.

Z Tatianą Audycją-Szatrawską, wydawcą serii, rozmawiał Przemysław Pawełek.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt